Vila
Mezi lesem a loukami, kde stojí tato vila, je velmi rozmanitá krajina. Vysoké, suché trávy, proložené vřesovým porostem, vrbovými keři a všemi směry nádherné výhledy na louky. Je to vyloženě jako se ocitnout uprostřed galerie plné okouzlujících obrazů s krajinnými motivy. Na rozdíl od obrazu se však výjevy v okolí vily mění každým dnem. Ideální nastavení, pokud milujete pobyt v přírodě, stejně jako obyvatelé této vily. Jak jinak, než vila, označit dům s 475 m² podlahové plochy, na pozemku 6000 m²?
Obyvatelé této vily milují pobyt v přírodě.
Na severní straně vily je minimum otvorů a především technologické zázemí.
Bezrámové zasklení
Obytná plocha tohoto bungalovu uprostřed lesů je orientována na jih, zatímco na severní straně je minimum otvorů a především technologické zázemí, dům tak chytře využívá pohybu slunce k podpoření vytápění celé vily. Díky bezrámovému zasklení, které není jen velmi oblíbeným designovým prvkem architektů, ale díky vynikajícímu tepelnému koeficientu udržuje tepelnou pohodu. Velmi chytře je řešené i zastřešení terasy, které protažením střechy vily zamezuje přílišnému přehřívání v letních měsících přes velké plochy bezrámového zasklení. Naopak v zimě, kdy je slunce níže, bezrámové zasklení napomáhá prosvětlení interiéru a využívá každého slunečního paprsku. Díky bezrámovému zasklení se minimalizuje rozdělení interiéru domu s vnějším prostředím. V tomto případě jde o bezrámové zasklení s ohýbanými prvky, jaké mnoho výrobců nenabízí. Palazzio je však oficiálním parterem italského specialisty na sklo, celoskleněné schody a bezrámové zasklení takovýchto výjimečných projektů v České republice, firmy Siller.
V tomto případě jde o bezrámové zasklení s ohýbanými prvky.
Rekuperace
Jak jsme zmiňovali, skleněná stěna napomáhá temperování domu. Aby však bylo příjemně v celé vile, je vhodné užít rekuperaci – řízené větrání, které zabezpečuje nejen neustálý přísun čerstvého vzduchu, ale i umožňuje udržovat konstantní teplotu v celé vile. Rekuperace se částečně díky důmyslné konstrukci podílí nejen na vytápění, ale v letních měsících je možné jí částečně suplovat klimatizaci. Rekuperace dokáže snížit teplotu uvnitř domu o 4-6°C . Rekuperace klimatizaci jistě nedokáže plnohodnotně nahradit, otázkou však je, zda je vhodné klimatizovat vnitřní prostředí na ještě nižší teplotu. Ve srovnání s klimatizací jsou však náklady na provoz v případě rekuperace mnohonásobně nižší, téměř zanedbatelné. To je velkou předostí rekuperace zejména dnes, kdy se řeší energetická náročnost domů a přicházejí ke slovu energetické štítky budov.
Skleněná stěna napomáhá temperování domu.
Energetické štítky budov
- aneb průkaz energetické náročnosti budovy poskytuje informaci o spotřebě všech paliv a energie spotřebovávaných v domě. Je podkladem pro porovnávání skutečné spotřeby energie a výpočtové spotřeby energie. Stanovuje spotřebu energie pro vytápění, chlazení, větrání, přípravu teplé vody a osvětlení. Proč byste měli mít zájem o zpracování energetického štítku budovy? Kromě informace kolik můžete ušetřit vyplývá povinnost zpracování energetického štítku budovy ze závazné legislativy. Dle návrhu novely zákona o hospodaření energií a jeho prováděcí vyhlášky o energetické náročnosti budov budou mimo jiné následující požadaveky: Všechny nové budovy budou muset být budovami s téměř nulovou spotřebou energie. Budovy větší než 1 500 m2 od 1. ledna 2018, budovy větší než 350 m2 od 1. ledna 2019 a budovy menší než 350 m2 od 1. ledna 2020. Od 1.1.2009 podléhají veškeré novostavby a za určitých podmínek též rekonstrukce budov povinnosti tzv. „energetického štítkování budov“, čímž se rozumí zpracování energetického štítku budovy dle vyhlášky č 148/2007 Sb.
Základním ukazatelem hodnocení energetické náročnosti budovy je v ČR celková roční dodaná energie do budovy (tzn. energie pro vytápění, chlazení, vzduchotechniku, přípravu teplé vody, osvětlení, a provoz zařízení zajišťující provoz jednotlivých systémů), a to při normovém způsobu užívání objektu.
Podlahové topení, či chlazení lze označit za velmi komfortní způsob regulace teploty uvnitř domu.
Chytrý design
Slovo design je v současné společnosti velmi znehodnocené. Designem se dnes označuje úplně vše, což zcela degraduje ideu designu. Cílem designu je co nejúčelněji propojit funkční a estetickou stránku navrhovaného předmětu. Vyžaduje proto jak technické, tak výtvarné schopnosti a znalosti. Za chytrý design lze onačit v případě této vily řešení, kdy severní část budovy „kryje domu záda“ a podílí se tak na úspoře energie, nutné pro vytápění, což představuje velkou úsporu. Převis hlavní hmoty domu, nejen že působí velmi zajímavě, vytváří dojem levitujícího domu, ale je hlavně využitý jako přístřešek pro automobily majitelů a zahradní techniku. Na podobné prostory se u dnešních novostaveb často zapomíná. Za takový návrh – chytrý design domu nelze než architekty nepochválit. Jedná se o jednoduchý koncept, s velkým vizuálním efektem.
Převis hlavní hmoty domu, nejen že působí velmi zajímavě, vytváří dojem levitujícího domu.
Podlahové vytápění
Jako hlavní zdroj vytápění se majitelé rozhodli pro podlahové vytápění, jehož nespornou výhodou je nízká energetická náročnost, neboť není potřeba ohřívat teplotu vody v systému na vyšší, jako je tomu klasických radiátorů, protože podlahové topení topí mnohem větší plochou. Podlahové topení se dá využít i ke klimatizování v letních měsících. Klimatizování prostoru systémem podlahového vytápění také nevzniká efekt náhlé změny teploty o mnoho stupňů. Pokles teploty je pozvolný a ne tak nepříjemný, jako v případě klimatizace. Podlahové topení, či chlazení lze označit za velmi komfortní způsob regulace teploty uvnitř domu.
Luxusní interiér
Dům vypadá velmi elegantně a abstraktně na vnější straně, ale má teplé a útulné interiéry. Nábytek v obývacím pokoji, je stejně jako všechny ostatní součásti tohoto luxusního interiéru navržen a vyroben na zakázku. Nejde o typové zařízení, ale o vybavení na míru klientům. Především o tom by měl být luxus. Luxus označuje něco výjimečného, nevšedního, ušitého potřebám a vkusu majitele. Luxus interiéru v tomto případě spočívá především v individualitě. Samozřejmě se na tomto luxusním interiéru podílí i vybrané materiály jako je Corian, kůže a celkové ladění interiéru do světlých tónů.
Luxus interiéru v tomto případě spočívá především v individualitě.
Podlahová stěrka
Velmi moderní vzhled celému interiéru dodává podlahová stěrka, která spojuje celý interiér a vytváří dokonalou plochu beze spár. Podlahová stěrka je také výborným řešením pro podlahové vytápění, kdy nedochází ke zbytečným tepelným ztrátám. Podlahové stěrky jsou velmi variabilní materiál. Umožňují zásadním způsobem měnit vzhled interiéru. Podlahová stěrka nemusí být nutně šedá jako v tomto případě, ale může mít v podstatě jakoukoliv barvu, nebo na ní lze vytvářet úchvatné barevné kreace, které se stanou dominantou interiéru. Protože podlahové stěrky jsou vytvářeny ručně, je každá taková podlaha originálem. Podlahové stěrky jsou absolutně individuální záležitostí. Je možné s nimi vytvořit jakékoliv efekty. Více o podlahových stěrkách se dozvít zde, v naší galerii interiérů.
Podlahová stěrka nemusí být nutně šedá jako v tomto případě.
Nábytek na míru
Jak jsme již zmiňovali, majitelům této vily šlo především o individualitu. Nespokojili se s masovou nabídkou a nechali si postavit neobyčejný dům a vybavili jej nábytkem na míru. Jen s nábytkem na míru mohli vytvořit bydlení, které jim plně vyhovuje a respektuje jejich potřeby. I Vám může Palazzio nabídnout tyto služby. Naši návrháři a architekti jsou připraveni navrhnout také Vám nábytek na míru a naši specialisté jej zhotoví. Jen díky širokému portfoliu jaké Vám u společnosti Palazzio nabízíme jsme schopni Vám vytvořit nejen nábytek na míru, ale kompletně luxusní bydlení na klíč.
Jen s nábytkem na míru mohli vytvořit bydlení, které jim plně vyhovuje a respektuje jejich potřeby.
Designová kuchyně
Stejně jako je atypický celý dům, nemohla zůstat stranou zájmu investora ani kuchyně. Rozhodl se pro designovou kuchyni na míru, kde se vše přizpůsobuje nezvyklému půdorysu obytného prostoru a koresponduje s ostatním vybavením. Nebylo možné do tohoto vyjímečného prostoru umístit sektorovou kuchyni. Od počátku bylo jasné, že je zde prostor pouze pro designovou kuchyň na míru. Design kuchyně podléhá strohým čistým liniím a rafinovaně ukrývá veškeré rušivé prvky. Nejde o žádnou popelku, ale o skutečnou dominantu interiéru.
Design kuchyně podléhá strohým čistým liniím a rafinovaně ukrývá veškeré rušivé prvky.
Pracovní deska je z Corianu, který umožnil vytvoření dokonalé plochy beze spár a integraci dřezu, jež je její součástí.
Architektonický návrh
Architektonický návrh této luxusní vily zpracovalo studio 123DV. Ukázka špičkové práce architekta. Je radost realizovat takový architektonický návrh a umožnit tak investorovi uskutečnit jeho sny o krásném bydlení.
Moderní koupelna
Za zmínku stojí jistě i moderní koupelna v této luxusní vile. Slovo moderní je bezpochyby na místě. Při její realizaci byla použitá industriální stěrka ve stejném odstínu jako je podlahová stěrka. Koupelna tak působé velmi střízlivým a čistým dojmem. Stylem moderní koupelna se označují především koupelny využívající moderní technologie a dokonalé detaily jako je podomítková vanová baterie s umístěním na stěně, nebo elegantní skleněné zástěny oddělující toaletu od zbytku koupelny. Tuto moderní koupelnu propojuje s okolní přírodou rovněž velké okno, obdobně jako ostatní prostory vily.
Při realizaci koupelny byla použitá industriální stěrka ve stejném odstínu jako je podlahová stěrka.
Zaujal Vás tento projekt vily uprostřed lesa? Neváhejte nás kontaktovat, jsme připravení Vám splnit veškeré Vaše sny a zrealizovat Vaše luxusní bydlení na klíč. Jsme zde pro Vás.