Konzolové schody

Konzolové schody

 

Designové řešení - konzolová schodiště

Skutečným hitem jsou v poslední době konzolová schodiště. Ta mohou být  v provedení z různých materiálů a v různých  tvarech a tak se nejen dokonale přizpůsobí designu interiéru, ale stanou se jeho dominantou. Konzolová schodiště jsou obvykle dřevěná, nebo betonová, stupně obdélníkového tvaru, bez viditelných upevnění zavěšené do zdi, bez zábradlí. Jde o velice exkluzivní řešení, výborně zapadající do stylu současných moderních interiérů.

 

betonove konzolove schody

Betonové konzolové schody jsou velmi populární, díky čistotě designu a luxusnímu vzhledu.

 

konzolove schody

Desigové betonové konzolové schodiště Europa od italského výrobce Siller.

 

Varianty konzolových schodišť


Siller nabízí různé varianty konzolových schodišť, jako například betonové konzolové schodiště, jehož stupně mohou být tenké až  60mm ( do šířky 995mm ) a až 1500mm široké  ( při síle stupňů od 10cm ). Přimícháním mramorového prachu beton získá vzhled přírodního kamene, nebo umělého  materiálu a může se tak barevně přizpůsobit domu, nebo se stát barevným akcentem. Je to to pravé řešení do futuristických interiérů a velmi oblíbené u architektů. Vzhled takových konzolových schodů výborně koresponduje s industriálním pojetím domu, kde je využit pohledový beton, nebo minimalistický design zařizovacích předmětů. Konzolové schody vyzdvihují samotnou podstatu schodiště - potřebu překonat výškový rozdíl, bez zbytečných okras.

 

betonove konzolove schodiste

Stupně schodiště Europa jsou zavěšené ve stěně, ke které přiléhají. Síla betonového stupně může být pouhých 6cm.

 

Kónické stupně konzolového schodiště


Pro zakřivené schodiště, moderního vzhledu je možné použít kónické konzolové schody od Sillera. U stupňů těchto schodů je spodní strana zkosená a zužuje se ke středu. Toto provedení je možné u všech dřevěných typů, betonových, případně Corianových provedení. Kónické stupně konzolového schodiště lze samozřejmě použít i u rovného konzolového schodiště.

 

konicke konzolove schody

Ukázka variablity vzhledu konzolovýh schodišť Europa.

 

dřevěné konzolové schody

Konzolové schody mohou být v nejrůznějších provedeních. Dřevěné konzolové schody, betonové konzolové schody, ale nemožné nejsou ani skleněné konzolové schody.

 

konicke konzolove schody

Točité konzolové schodiště s kónickými stupni.

 

konicke stupne konzoloveho schodiste

Detail kónických stupňů schodiště Europa.

 

Samonosné konzolové schody

Samonosný systém schodů Europa je k dispozici jako točité i rovné schodiště. Samonosné konzolové schody mají následující požadavky na stavební připravenost:

- pro konzolové schodiště není možné vzhledem k zajištění bezpečnosti využít pouze zdi z materiálů jako je Porotherm, Ytong apod. Zeď z těchto materiálů je třeba dodatečně upravit a vyztužit.

- k zavěšení konzol je potřebná betonová zeď o minimální síle 25cm, nebo zeď z plných cihel o šířce 45cm.

 

konzolove schody                 konzolove stupne

Konsturkce konzolových schodišť zajišťuje vysokou míru bezpečnosti.

 

Konzolové schodiště ovšem nemusí být vždy ukotvené jen do stěny, Konzolové schodiště může stát i volně v prostoru, kdy se nosným prvkem stává zábradlí, kde jeho konstrukce zajišťuje dostatečnou stabilitu celého schodiště. Ač se mohou tyto požadavky zdát přehnané, Siller je jediný na trhu, jehož konzolové schody umožňují konstrukci konzolových schodišť již při takové síle stěny.

 

konzolové schodiště

Konzolové stupně nemusí nutně vycházet ze stěny. Konzolové schodiště může stát i jako solitér v prostoru, jako je tomu na ukázce realizace z jižního Tyrolska.

 

drevene konzolove schodiste

Pohled z horního patra na konzolové schodiště, kde nosnou částí je subtilní středové zábradlí

 

Konzolové betonové schody

jsou snad samostatnou kapitolou. Betonové schody v interiéru jsou velmi často poptávány milovníky puristického designu. Betonové konzolové schody, přes surovost materiálu, jako je beton se vyznačují neuvěřitelně lehkým vzhledem. Betonové kozolové schodiště je možné stejně jako v interiéru využít i pro exteriérová řešení, kam se výborně hodí k moderní architektuře. Pro širší konzolové schodiště než 100cm je velmi vhodné řešení s využitím skleněného zábradlí.

 

betonové konzolové schodiště

Konzolové schody korespondují se součastným trendem architektury. Čisté, puristické line, použité materiály jako je sklo, beton, LED osvětlení.

 

betonové konzolové moderní schody

Betonové konzolové schodiště Siller s konzolemi vycházejícími ze středové betonové stěny, obložené sklem, podsvíceným LED osvětlením.

 

betnové konzolové schody pro exteriér

Betnonové konzolové schodiště je možné použít v interiéru, stejně jako v exteriéru. U širších schodišť se využívá jako nosného prvku i napříkald skleněné zábradlí. Je tak zajištěna vysoká bezpečnost takového schodiště.

 

Konzolové schody na míru

s montáží pouhý den ( u běžných schodišť ) získáte  jen od Sillera. Dodávka konzolového schodiště Siller trvá ve valné většině případů pouhý jeden den. Je to díky dokonalé připravenosti. Celé schodiště je předem připravené a na stavbě se proto vše odehrává ve velmi krátké době. Odpadá několikadenní příprava staveniště, potřeba bednění, armování apod. Jde o velmi elegantní, z hlediska času úsporné řešení Vašeho schodiště na míru. Schody Siller jsou všeobecně známe jako schody s individuálním řešením pro každého klienta.

Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou konzolového schodiště. Rádi Vám připravíme orientační cenovou nabídku pro Váš projekt.

Odkaz na web výrobce exkluzivních designových schodišť Sillertreppen