Dřevěné vany, koupel v luxusu

Dřevěné vany, koupel v luxusu

V dnešní uspěchané době každý z nás jistě po celém dni ocení příjemnou koupel v relaxačním prostředí s nádechem lázeňského luxusu. Tyto všechny příjemné pocity nám může zabezpečit stylová koupelna vybavená tím pravým materiálem a doplňky. Vzhledem k tomu, že lidstvo se po staletí vyvíjí v blízkosti přírody, stromy jsou pro nás nepostradatelným zdrojem životní energie. V jejich přítomnosti se cítíme vždy příjemně zrelaxováni. Dřevěná koupelna tak splňuje nejen estetická hlediska, ale i nároky na kvalitu, praktičnost a téměř neomezenou životnost. V dnešní rychlé době netrávíme čas v koupelně pouze z důvodu  hygieny. Z koupelen se pro nás stávají místa k relaxaci. Chceme se cítit při své relaxaci příjemně, obklopeni čím dál častěji klidnou voňavou přírodou, která nám dodá energii.

Dřevěná vana je symbolem luxusu

Dřevěná vana je symbolem luxusu. Atmosféra, kterou vnáší do koupelen je nepopsatelná a komfort, který přináší při koupeli je znamenitý.

 

Dřevěné vany jako známka luxusu

Dřevěné kádě byly v antických dobách používány zejména pro očistu šlechty, která si jako jedna z mála mohla tento luxus dovolit. Poddaným nezbývalo, než se koupat v řece, či studených neckách. Snad proto na nás koupací nádoby ve dřevě působí tak okázale. Navíc preciznost, s níž musí být vany vyrobeny, a kvalita použitých materiálů, jsou základem všeho. Proto pouze velmi vyzrálé a pečlivě vybrané stromy určitých druhů (zpravidla modřín či kambala) mohou splnit požadavky co se týče tvrdosti, nasákavosti a zároveň estetičnosti dřevěných van a kádí.

Dřevěné vany a doplňky spojí koupelnu s přírodou a poskynou tak maximální relaxaci

Dřevěné vany a doplňky spojí interiér s přírodou a umožní tak maximální odreagování v příjemném prostředí.

 

Netypicky zpracovaná dřevěná vana sladěná se zbytkem interiéru

Netypicky zpracovaná dřevěná vana UWD spolu s umyvadly ve stejném stylu  jsou hlavními dominantami interiéru. Dodávají mu útulnost, ačkoliv stěny, zrcadla a osvětlení samostatně působí velmi chladně.

 

Interiér doplněný dřevěnou vanou

Interiér doplněný dřevěnou vanou s obručí, jakoby vypadl z pohádkového filmu. Zpracování vany je podobné stavění sudů a stylové obruče tento efekt jen umocňují, ačkoliv jejich praktická funkce zde není tak důležitá, jako u sudů.

 

Luxusní zdobná dřevěná vana

Na přání zákazníků je možné dřevěnou vanu zhotovit ze dřeva v různých stylech. Zde je vzorník dřev.

 

Dřevěné vany v exteriéru

Samozřejmě, že dřevěné vany nejsou dominantně určeny jen do vyhřívaných a celoročně teplotně víceméně vyvážených koupelen. Pokud má materiál správnou impregnaci, lze tyto zajímavé monumenty umístit i do exteriéru, ať už jako ochlazovací nádoby před venkovní sauny, či je jako relaxační nástroje zapustit do terasy. Navíc je možné je pro maximální komfort doplnit tryskami, které zajistí masáž, nebo vzduchovou proudnicí pro zajištění vířivkového bublajícího efektu.

Venkovní dřevěná káď určená k ochlazování po saunování

Venkovní dřevěná káď vyrobená stejným způsobem, jako vany, je skvělým nástrojem, jak se v letních dnech a po saunování ochladit. Díky izolaci, které dřevo poskytuje, vydrží voda i v parných dnech dlouho studená. Naopak při využívání jako teplé lázně, voda vydrží horká až třičtvrě hodiny.

 

Stylová dřevěná vana umístěná v exteriéru

Stylová dřevěná káď umístěná v exteriéru, který volně navazuje na koupelnu uvnitř domu. Pomocí vhodně voleného materiálu se tak koupelna rozrostla a navíc získala přírodní teplejší nádech.

 

Ochlazovací bazén k sauně

Další možnost, jak zpracovat koupací sud. Koupací sud je doplněn i kdytem proti nepřízni počasí a případným nečistotám, které by vodu mohly zanést.

 

Dřevěný bazén, či vana v exteriéru

Dřevěné vany a kádě mohou být též zapuštěny do okolního terénu ve formě malých bazénků. I v tomto případě platí, že mohou mít funkci jak ochlazovací, v případě, že slouží jako doplněk sauny, nebo funkci ohřívací na principu teplé lázně.

 

Dřevěná umyvadla a sprchové kouty

Není tajemstvím, že dřevo obecně přináší příjemné pocity ať už se ho dotýkáme, nebo se na něj jenom díváme. Proto se firmy, zabývající se výrobou dřevěných van, zaměřili i na ostatní doplňky koupelny, kde je možné také využít dřevo, které tak uživatelům přinese pocit klidu a pohody a zároveň jim nabídne i odpovídající komfort. Touto cestou se proto architekti ubrali při navrhování dřevěných sprchových koutů a umyvadel. Ačkoliv sprchováním strávíme mnohem méně času, než koupelí, i v této krátké chvíli jistě každý z nás ocení kvalitu zpracování sprchového koutu i jeho povrchovou úpravu. Také při mytí rukou nás pohled na krásné hladké umyvadlo vyrobené z kvalitního dřeva jistě zahřeje. V případě opravdu kvalitní povrchové úpravy se nemusíme obávat poškození struktury dřeva například skvrnami vodního kamene, protože i po dřevěném povrchu, který by se někomu mohl zdát porézním, kapky stečou bezestopy.

 

Sprchový kout ze dřeva nabízí opravdový komfort

Sprchový kout vyrobený ze dřeva nabízí svým uživatelům fantastický komfort a zážitek i z krátkého sprchování. Díky nejnovějším technologiím je dřevo impregnováno a ošetřeno povrchovou úpravou, která eliminuje veškeré zachytávání nečistot.

 

Koupelna ze dřeva doplněná bílou barvou působí stylově a vzdušně

Koupelna s dřevěnou vanou i sprchovým koutem doplněná bílou barvou působí svěže a čistě. Vzdušnost v tomto případě ještě umocňuje rostlina umístěná v okně a samotná velká plocha okna.

 

Stylové dřevěné vany a umyvadla

Koupelna zařízená dřevěnými doplňky, včetně umyvadel volných či stojících, doplněná žlutou stěnou a dřevěnou podlahou působí zemitě a hřejivě. Vodovodní baterie v kovovém provedení s patinou zároveň koresponduje s obručemi na umyvadle.

 

Stylová dřevěná umyvadla

Stylová dřevěná umyvadla UWD zkrášlí jakoukoliv koupelnu. Doladěná správně volenými vodovodními bateriemi umocní moderní i klasický styl koupelny.

 

Dřevěná umyvadla s obručemi

Dřevěná umyvadla s obručemi lze zvolit do klasičtějších interiérů, kde zaujmou jednoduchým tvarem i samotnými obručemi z tmavšího kovu. Doplněné stylovými bateriemi dodají interiéru atmosféru zámku ve starších dobách, ale i honosného bydlení.

 

Povrchy dřevěných van a umyvadel

Vany i umyvadla vyrobené ze dřeva musí splňovat požadavky i na kvalitu, co se týče limitní nasákavosti i schopnosti odpuzování nečistot, například vodního kamene, či zbytků mýdel. Proto jsou samozřejmě volena zároveň co nejekologičtější materiály, které tyto vlastnosti poskytnou. Povrch některých z nich je například ošetřen transparentním hygienickým uzavřením se speciální povrchovou úpravou, takzvanou PerlTec, která funguje jako ochrana proti usazování vápenatých částic a nečistot a zároveň impregnuje dřevo proti nasákavosti. Jiné technologie pro změnu využívají napouštění olejem, který také dřevo impregnuje a odpuzuje vodní kapičky. Rozdíl mezi těmito dvěma materiály je v údržbě. Zatímco úprava PerlTec vyžaduje jen otírání, či stírání prachu na horních plochách, olejová impregnace vyžaduje jednou za čas "přeolejování", tzn. že je občas potřeba přetřít celou vanu či umyvadlo hadříkem namočeným v odpovídajícím přírodním oleji, který je k vanám samozřejmě dodáván.

 

Vany i umybadla ze dřeva potřebují odpovídající péči

Ať se jedná o vanu, či umyvadlo, pokud jste při koupi zvolili olejovaný povrch, je potřeba jednou za čas tuto vrstvu obnovit. Naštěstí dodavatelé poskytují oleje přímo klientům, kteří si tak svou vanu mohou hýčkat sami.

 

řevěná vana ošetřená kvalitní impregnací

Vnitřek dřevěné vany je ošetřený technologií PerlTec, která zabraňuje ukládání nečistot a nasákavosti vody do dřeva. Spolu s přírodním silikonem, kterým je zabezpečen přechod mezi dnem a okraji vany, je zajištěna maximální izolace.

 

Dřevěné doplňky do koupelen a saun

V případě, že se rádi oddáváte saunování, určitě pro vás nebude novinkou, že i saunování má své dřevěné doplňky, které mu dodají na funkčnosti a efektivitě. Proto výrobci kvalitního dřevěného nábytku do koupelen již produkují i malé ochlazovací bazénky, ochlazovací vědra, či polévací vědra ze dřeva, aby tak přispěli k maximální spokojenosti svých zákazníků a zároveň aby jim dopřáli přírodní materiály na každém kroku a doteku. Proto pokud se rozhodnete k pořízení dřevěného sprchového koutu, rozhodně byste si měli pořídit i stylové dřevěné doplňky, jakými jsou právě vědra, nebo dekorace, jimiž docílíte maximálně přírodního a čistého dojmu v koupelně.

 

Polévací vědra ze dřeva

Polévací dřevěná vědra jsou nejen praktickým doplňkem saun, ale také estetickým prvkem v samotných koupelnách. Samotné umístění vědra v koupelně umocní přírodní a čistý design.

 

Dřevěný podhlavník do vany či sauny

Dřevěný podhlavník se přizpůsobí poloze vaší hlavy při koupeli ve vaně, nebo při relaxaci v sauně. Modřín, z něhož je vyrobený, je příjemně měkký a komfortní.

 

Dřevěný podhlavník, opěradlo

Dřevěná výztuha skvěle poslouží jako opěradlo nebo podhlavník do saun. Díky příjemnému materiálu se teplo sauny skvěle dostane až k tělu a příjemně ho prohřeje.

 

Koupelna ze dřeva

Nároční klienti vyhledávající luxus na každém kroku si dnes již mohou dovolit své požadavky natolik definovat, že je možné v koupelnách ze dřeva vyrobit úplně všechno. Včetně podlahy, obkladu, či skříněk. I pro výrobu těchto skříní a poliček jsou samozřejmě používány ty nejvhodnější materiály, díky nimž nedochází k opotřebení, či zanášení. Struktura dřeva, používaného pro výrobu koupelnového nábytku, není sukatá a má striktně rovnoletá vlákna. Ve svém přirozeném neošetřeném stavu má nádhernou strukturu kombinovanou s paletou teplých měkkých tónů, od lehkého jantaru až po tmavomedovou hnědou. Žádný umělý materiál nemůže nahradit přirozený lesk dřeva. Dřevo zůstává stále lehce aromatické a jeho charakteristická vůně přidává další dimenzi do jeho univerzální krásy.

 

Designové koupelny vyrobené ze dřeva

Celý interiér koupelny vyrobený ze dřeva působí příjemným hřejivým dojmem, přičemž je zachována čistota tvarů a linií. Takto zpracovaná koupelna jistě osloví zejména ty, kteří svůj příbytek touží propojit s přírodními motivy.

 

Dřevěná koupelna

Jednotlivé komponenty koupelny je možné vyrobit na míru a zároveň je možné je sestavit do požadované kompozice.

 

Obložení a podlahy vyrobené ze dřeva musí na první pohled obstát ve velmi obtížných podmínkách, co se týče teplotních a vlhkostních výkyvů. V koupelnách je zvýšená vlhkost přítomna pouze krátkodobě, dřevo na tuto zvýšenou vlhkost obvykle nestačí reagovat. V zimních měsících však vlivem přesušeného vzduchu může docházet k problémům opačným - sesychání. Především z tohoto důvodu je výroba „dřevěné koupelny“ založena na výběru vhodné stabilní dřeviny, která co nejméně reaguje na změny vlhkosti. Touto dřevinou bývají druhy cedrů. Druhým z velkých rizik v koupelně je zatékaní vody do dřevěných spojů nábytku, následné bobtnání a hniloba. Tato rizika jsou omezena jednak konstrukcí nábytku a opět výběrem použitého materiálu. Vybrané dřeviny
mají vysokou rezistenci proti dřevokazným parazitům. Používá se výhradně rostlé masivní dřevo. Podlahové rošty jsou sesazeny přeplátováním, odnímatelné zvednutím tak, aby se pod nimi kdykoli nechalo snadno uklidit.
Dřevo je povrchově upraveno nejodolnějšími obnovitelnými povrchy, v případě potřeby lze naší sadou na opravu dřeva uvést drobné závady do původního stavu.

 

Dřevěný nábytek do koupelny

Dřevěný nábytek v koupelnách je v každém případě napuštěn kvalitní impregnací, která tak zajistí jeho absolutní odolnost. Také v případě podlah je zapotřebí tuto impregnaci aplikovat, vzhledem k vyšší zátěži. Podlahy je tak nejlepší volit takové, které jdou případně vyjmout, aby bylo možné je vyčistit i pod samotným dřevěným povrchem.