Stavba schodišť - INOVACE

Stavba schodišť - INOVACE

Stavba schodiště byla dříve čistě ruční prací, při které řemeslník využíval životní zkušenosti, které získal jako tesař nebo truhlář, při stavbě běžných masivních schodišť.  To se však již změnilo.  Také ve stavbě schodišť je nyní trend jít směrem designu a inovace. Neustále je třeba hledat pro stavbu schodišť materiály nově vyvinuté, nebo při stavbě schodišť dosud nepoužívané.

 

Skleněné schodiště Siller RIO. Jde o samonosné celoskleněné schodiště.

Skleněné schodiště Siller RIO. Jde o samonosné celoskleněné schodiště. Design je zaměřen na asymetrické tvary v kombinaci s kováním z nerezové oceli.

 

Dnes je dodavatel schodišť i designérem, zajímajícím se o současné trendy s vlastními nápady, jak co nejlépe a umělecky využít veškeré poznatky a nové materiály. Současně je využíváno mnoho rozdílných materiálů, takže již není možné si veškeré součásti vyrobit sám. Jde o sklo, ocel, karbon, beton, dřevo, stejně jako přírodní kámen, novodobé umělé materiály, jako například Corian.

 

Konzolové schodiště ze skla. Skleněné stupně, skleněné zábradlí, LED

Konzolové schodiště ze skla. Skleněné stupně, stejně jako skleněné zábradlí jsou nasíceny LED osvětlením. Siller GHOST

 

Schodiště s betonovými schodnicemi a dřevěnými stupni.

Schodiště s betonovými schodnicemi a dřevěnými stupni. Monumentální schodiště Siller COBRA.

 

##14##

Siller Future. Video zachycuje moderní schodiště Siller Future při podsvícení LED diodami.

 

 

Schody, schodiště

Některými z nových druhů schodišť jsou konzolové schody se stupni ze skla, karbonu, nebo betonu. Stupně jsou osvětlené LED pásky a musejí být tak jemné jak jen je to možné.  Nebo schodnice jsou z ohýbaného, nebo rovného skla, když je ještě použité sklo s redukovaným podílem železa, tak jsou schody zcela čiré, bez nazelenalého odstínu a stupně se přímo rozzáří a vytváří dojem že se vznáší.  Ale to je již dlouho není jediné, co inovativní stavba schodišť dneška nabízí. Povrchová vrstva schodnic, nebo stupňů může být pokryta Microbetonem, nebo jiným umělým materiálem, takže mohou dostat stříbrný, nebo bronzový vzhled. Zábradlí může být sestaveno tak, že dostane zcela futuristický vzhled, jako například když do zábradlí z  masivní oceli je vyřezán laserem prostor, ve kterém jsou umístěny LED diody, nebo prvky, které jsou zalaminovány do skla. Také kůže nachází svoje uplatnění při stavbě schodišť při krytí madel, nebo stupňů.

 

Laminování skleněných stupňů schodišť.

Příklad možností laminování skleněných stupňů schodišť.

 

Struktura skleněných stupňů schodiště.

Struktura skleněných stupňů schodiště.

 

Perleť zalaminovaná do skleněných stupňů schodů.

Perleť zalaminovaná do skleněných stupňů schodů.

 

Laminování zlata do schodiště.

Zajímavých efektů lze dosáhnout laminováním zlata mezi skleněné vrstvy.

 

Laminování neobvyklých struktur do schodiště.

Moderního vzhledu lze dosáhnout laminováním neobvyklých struktur do hmoty schodiště.

 

 

Jak je vidět, doposud nebyly využity všechny možnosti pro stavbu schodišť. Návrhy pro stavbu schodišť téměř nemají hranice. Přesto není mnoho firem, prověřující potenciál designu a jeho možnosti.

 

Skleněné schody - samonosné skleněné schodiště Fly.

Skleněné schody - samonosné skleněné schodiště FLY.

 

Jedním z nejvýraznějších designerů posledních let je firma Siller schody, která mimo jiné vytváří inovativní skleněné schody a pozoruhodné betonové schody. Designový koncept firmy Siller se snaží následovat jednoduché linie a konstruovat schodiště, která by působila lehce a jako by se vznášela.  Nosná struktura musí být tak dobře skryta, nebo zcela splynout s designem, tak že nebude spatřena divákem.  Stupně a schodnice jsou zhotoveny tak subtilně, že se často pozorovatel dotazuje, jak je celé schodiště konstruováno.  A to je přesně to, čeho chtěl Christian Siller, majitel společnosti Siller schody dosáhnout . U Sillera se pracuje na hranicích proveditelnosti a s použitím nejnovějších technologií, k vývoji schodišť s výjimečným působením, jako součásti moderní architektury. Konzolové schody ze skla, se subtilními betonovými stupni, samonosné schodnicové schody s inovativním skleněným zábradlím, celoskleněné vřetenové schodiště. Stejně tak  patří do repertoáru  Sillera schodiště s pobronzovaným, či postříbřeným povrchem.

 

Konzolové skleněné schody.

Schodiště GHOST - Konzolové skleněné schody.

Celoskleněné schodiště - fotogalerie realizace skleněného scodiště Siller MISTRAL.

Celoskleněné schodiště - fotogalerie realizace skleněného scodiště Siller MISTRAL.

 

Pohled na jedno z ramen celoskleněného schodiště Siller MISTRAL.

Pohled na jedno z ramen celoskleněného schodiště Siller MISTRAL. Skleněné stupně schodiště jsou kryté po celou dobu realizace.

 

Celoskleněné točité schodiště.

Celoskleněné točité schodiště Siller Mistral - úchvatný pohled celým schodištěm. Stupně jsou čiré, evokující lehkost, vzdušnost.

 

Nosná struktura schodiště musí být tak dobře skryta, nebo zcela splynout s designem.

Nosná struktura schodiště musí být tak dobře skryta, nebo zcela splynout s designem.

 

Skleněné schodiště se skleněným zábradlím a s betonovými schodnicemi.

Skleněné schodiště se skleněným zábradlím a s betonovými schodnicemi. Varianta schodiště Siller COBRA.

 

Skleněné vřetenové schodiště dodává prostoru lehkost.

Skleněné vřetenové schodiště dodává prostoru lehkost.

 

##15##

Schodiště - vize a inovace ve výrobě schodišť Sillera.

 

Spolupráce a obchod sahá daleko za  hranice a také výměna nápadů a technologií díky spolupráci a díky internetu je dnes na mezinárodní úrovni. Design schodišť se nyní vyvíjí ještě rychleji a postupuje dále.  Architekt, stejně jako stavebník by se měl dívat do budoucna a těšit se na designové nápady, které ještě přijdou.  Pro klienty se zájmem o stavbu inovativních schodišť z České republiky, stejně jako ze Slovenska je zde Palazzio, partner firmy Siller schody. Pokud máte zájem o schody jaké jen tak někdo nemá, schody které budou uměleckým artefaktem ve Vašem domě, schody které jsou výjimečné jako lidské osobnosti , schody na které budete pyšní, kontaktujte nás, splníme Váš sen.

 

Vřetenové skleněné schodiště s nerezovými prvky.

Schody Siller, to je inovace a snaha být neustále napřed. Vřetenové skleněné schodiště s nerezovými prvky.

 

Vizualizace schodiště

Vizualizace schodiště, která byla na počátku vize samonosného schodiště FLY od Sillera.