Stavba luxusního bytu

Stavba luxusního bytu

O tom co je skutečným luxusem lze vést sáhodlouhé debaty. Byt, respektive stavba luxusního bytu, o které dnešní příspěvek design blogu pojednává, je rozhodně luxusní svou prostorností, celkovým řešením bydlení. Jde o velkolepý prostor, který je neobyčejně cool, prostor, který potěší srdce každého architekta a milovníka designu. Projekty jako je tento si bezpochyby zaslouží pozornost, proto vám dnes přiblížíme jak probíhala stavba tohoto luxusního bytu.

 

Byt je rozhodně luxusní svou prostorností.

Byt je rozhodně luxusní svou prostorností.

 

Mezonetové byty poskytují dostatek prostoru, jako bydlení v domě.

Mezonetové byty poskytují dostatek prostoru, jako bydlení v domě.

 

Mezonetový byt

Mezonetové byty jsou určitým způsobem alternativou pro investora požadujícího dostatek prostoru, který poskytuje bydlení v domě, ale přesto chce bydlet v centru města, kde je stavba domu velmi nákladná,  především  vzhledem k cenám pozemků. Mezonetové byty jsou neobyčejně oblíbené právě z tohoto důvodu, kdy spojují výhody bydlení v domě, obyvatelé mezonetového bytu však mohou bydlet v centru města a využívat komfortu, které jim bydlení ve městě poskytuje.

 

Obyvatelé mezonetového bytu mohou bydlet v centru města a využívat jeho komfort.

Obyvatelé mezonetového bytu mohou bydlet v centru města a využívat komfort, který jim město poskytuje.

 

Bydlení v loftu

Investoři tohoto projektu milují industriální charakter bydlení, který jim bydlení v loftu, který vznikl ve starém skladišti poskytuje.  Bydlení v loftovém bytě se nevyznačuje příliš útulným prostředím, o jaké ani nešlo. Důležitý byl spíše brutální charakter celého prostoru, ve kterém se opakuje často motiv velkých ploch cihelného zdiva, oceli a skla. Tak bývá i bydlení v loftu chápáno.

 

Investoři tohoto projektu milují industriální charakter bydlení.    V bytě se opakuje často motiv velkých ploch cihelného zdiva, oceli a skla.

Investoři tohoto projektu milují industriální charakter bydlení. V bytě se opakuje často motiv velkých ploch cihelného zdiva, oceli a skla.

 

Schodiště jako dominanta

Pro prostor tohoto mezonetu - loftu se stalo schodiště nejen důležitou spojnicí mezi jednotlivými patry, ale především se zde uplatnilo schodiště jako dominanta celého prostoru. Schodiště nejen že propojuje jednotlivá patra bytu, ale svým způsobem funguje jako dekorativní prvek, mobiliář bytu.  Jde o prvek, odpovídající svým vzhledem charakteru bytu. Svým designem nevybočuje, ale prostor bytu podporuje.  Schodiště je dominantou, ale bez které by tento byt nebyl tím čím je. Schodiště vytváří zajímavé průhledy celým bytem a evokuje pohyb vzhůru. Designová schodiště naleznete i v naší interiérové galerii. Je to však pouze nástin možností. Naše schodiště se vždy přizpůsobí projektu.

 

Schodiště je dominantou, ale bez které by tento byt nebyl tím čím je.

Schodiště je dominantou, ale bez které by tento byt nebyl tím čím je.

 

Architektonický návrh

Architektonický návrh tohoto výjimečného prostoru byl vytvořen architektonickým studiem Dean-Wolf Architects, konkrétně dvojice architekt Charles Wolf a designer Eunjeong Seong . Architektonický návrh tohoto bytu získal řadu ocenění.  Pro architektonický návrh byla tato dvojice ideální, neboť dokázala skvěle zapojit cihelnou strukturu původní stavby a podpořit svým návrhem charakter nově vznikajícího bydlení. Bez důsledného architektonického návrhu by nikdy podobný prostor pravděpodobně nevznikl. Investor by měl proto využívat služeb architekta, který se s návrhem díky svému vzdělání a zkušenostem snadno vyrovná.  

 

Architektonický návrh tohoto výjimečného prostoru.      Osvětlení bytu bylo dosaženo netradičním, avšak velmi efektivním způsobem.

Architektonický návrh tohoto výjimečného prostoru. Osvětlení bytu bylo dosaženo netradičním, avšak velmi efektivním způsobem.

 

Problém s osvětlením potenciálně tmavého prostoru řeší systém světlíků.

Problém s osvětlením potenciálně tmavého prostoru řeší systém světlíků.

 

Osvětlení  bytu

Problém s osvětlením potenciálně tmavého prostoru řeší systém světlíků – skleněných panelů, propouštějících světlo do temného středu  domu bez oken, který nenabízel ani žádný venkovní prostor pro zahradu, ani terasu. Otevřením střechy došlo k vytvoření  pocitu pobytu v nádvoří – atriu domu.  Byt má tak dostatečné osvětlení, ačkoliv postrádá okna, což je pochopitelné. Okna v prostoru, ve kterém byl dříve sklad nebyla potřeba. Z důvodu zachování vzhledu budovy se tak architekti skvěle vypořádali architekti, kteří vytvořili velkou zahradní terasu mimo hlavní obytné místnosti a zvýšili tak užitnou hodnotu tohoto bydlení . Osvětlení bytu bylo dosaženo netradičním, avšak velmi efektivním způsobem.

 

Individuální bydlení na klíč.

Individuální bydlení na klíč.

 

Luxusní bydlení na klíč

Jistě uznáte, že tento monumentální prostor s neobvyklým řešením se může honosit přívlastkem luxusní bydlení. Rozhodně není možné získat takové bydlení masově. Jde o individuální bydlení na klíč, které vzniklo jen díky souhře mezi architekty, kteří se dokázali vypořádat s mnoha specifiky, jaké bydlení v industriálním prostoru přináší. Není to jen luxusní bydlení na klíč, je to domov respektující design a potřeby obyvatel. Pro investory oceňující individuální přístup a špičkový design je tu Palazzio, realizátor luxusního bydlení na klíč.

 

Pro investory oceňující individuální přístup a špičkový design je tu Palazzio.  Schodiště vytváří zajímavé průhledy celým bytem a evokuje pohyb vzhůru.

Pro investory oceňující individuální přístup a špičkový design je tu Palazzio. Schodiště vytváří zajímavé průhledy celým bytem a evokuje pohyb vzhůru.