Skleněná stěna Liquidkristal. LASVIT

Skleněná stěna Liquidkristal. LASVIT

Novinka minulého roku, představená v milánském Museu Designu na Trienále, kde byla koncipována jako pavilon složený ze tří forem, z nichž každá měřila v průměru 55m a přes 14m na délku. Každá plocha stěny se skládala z 24 panelů stacionárních krystalů, které dohromady měřily celkem 262m.


Skleněné stěny Lasvit Liquidkristal

Dle Leona Jakimice, zakladatele společnosti Lasvit, je "Skleněná stěna Lasvit Liquidkristal milníkem ve vývoji produktů Lasvit. Za prvé představuje perspektivní spolupráci s Rossem Lovegrovem, mistrem moderního designu, za druhé, aby design celku přivedl k životu, Lasvit při výrobě používá jedinečných technik přenosu tepla." Koneckonců, designový výrobek Lasvit Liquidkristal je pro společnost Lasvit mostem do světa architektury. Užitné jako křišťálově čisté a zároveň mírně zkreslující oddělení prostorů, nebo jako plošné i designové, a zároveň i izolační, sklo použitelné pro obklad vnější fasády.

Skleněná stěna působí zajímavým dojmem

Skleněná stěna působí díky zajímavým dynamickým liniím jako ledová plocha na níž zmrzly stékající kapky vody. Avšak tuto atmosféru navodily především barvy v projekci na stropě skleněného pavilonu.

 

Skleněná stěna Liquidkristal v novém světle

Stěna Liquidkristal, vyrobená ze skleněných plátů, jakoby ožila a oteplila svůj zavnějšek díky jinému světlu a barvě. Zkrátka je na každém investorovi, jak naloží s tvárným a mnohostranně použitelným sklem.

Liquidkristal je výsledkem inovačního procesu, který sám jeho návrhář definuje jako "velmi přesný přenos tepla." Lovegrove spolupracoval s Lasvitem více než rok na vytvoření dynamického, měnícího se povrchu, inspirovaného kapalinou, respektive její nejpřirozenější formou. Společnost používá své nejmodernější technologie na výrobu průhledných, zvlněných křišťálových panelů, které odhalují dynamickou, měnící se platformu, schopnou přeměňovat své tvary i obrysy předmětů jako obrovský futuristický kaleidoskop.

Jak sám Lovegrove jako autor poznamenává, "magie ve skle, cesta světla a průhlednost jsou zachycené v procesu fixace, v jednu chvíli se jeví jako v kapalině, v dalším okamžiku působí jako pevné. To je něco, co může být využito, a přetvořeno v designu, fyzice a technologii. "

 

Autor Skleněné stěny, Ross Lovesgrove se svým produktem

Autor originálního projektu skleněné stěny Liquidkristal se nechal inspirovat přírodními tvary, které v přírodě nacházíme de facto nejčastěji. Vodní hladina a obecně pohyb vody, který tato stěna imituje je zde neopomenutelný.

 

Skleněná stěna Liquidkristal

Majitel firmy Lasvit spolu s designerem a autorem projektu skleněné stěny, Rossem Lovegrovem na milánském trienále, kde byla skleněná stěna poprvé představena veřejnosti.

 

Skleněná stěna Liquidkristal od výrobce Lasvit je praktickým a zároveň designovým prvkem

Skleněná stěna Liquidkristal, vyráběná českým Lasvitem, je praktickým a zároveň velmi designovým prvkem vhodným jak do interiéru, tak i do venkovních podmínek. V obou případech může sloužit jako oddělení prostoru, či jako vkusná dělící plocha.

 

V interiéru lze desgnovou skleněnou stěnu použít i v případě sprchových koutů

V interiéru lze designovou skleněnou stěnu použít i v případě sprchových koutů. Díky jejím vlastnostem tak stěna působí jako průhledná, ale zároveň poskytuje příjemně intimní pocit.

 

Boční pohled na skleněnou stěnu, která tak vytváří zajímavý efekt

Skleněná stěna při pohledu z boku vytváří zajímavý efekt. Použití obkladů a dlažby v přírodních barvách ještě umocní ladnost křivek skleněné stěny.

 

Několik možností použití tohoto nového povrchu, od pavilonů v rámci interiéru i exteriéru, stejně tak jako například ve veřejných prostranstvích, jako například pro rozdělení otevřeného prostoru či předělů v rámci obchodů. Tento materiál také může skvěle fungovat jako povrch velké fasády. Tento materiál je následně schopný transformovat architekturu budovy do velkolepých tvarů a barev.

 

Použití Skleněné stěny na zajímavě řešený povrch domu

Původně byl materiál ve formě skleněných stěn určen pro vnitřní použití. Díky nejnovějším technologiím však tento prvek splňuje požadavky i pro použití venku, případně v prostoru dělícím dům od zahrady. Stylový design vytvořil na domě zajímavý dynamický efekt.

 

Velkoplošně umístěné skleněné stěny navozují zajímavou a vzdušnou atmosféru

Pro venkovní obložení fasády zde byly použity desky Skleněných stěn. Díky nim dostalo prostranství zajímavou vzdušnou atmosféru, v níž efekt na skle vytváří rozevlátý dojem jemného vánku.

 

V produktu Lasvit Liquidkristal Ross Lovegrove kombinuje nové technologie a design, aby vytvořil nový architektonický produkt, který nahradí obrovskou monotónnost typickou pro velké skleněné stavby snažící se o použití přírodních povrchů a jejich bohaté rozmanitosti, bohatosti a soudržnosti. Pomocí studování dynamiky tekutiny, Lovegrove a studio Lasvit digitálně sondovali v rámci rozmístění a množství vzorů nalezených v přírodě. Pracovali s matematickými modely, zpracovávali pomocí kontrolované indukce chování skla v různých podmínkách. Toto snažení ve výsledku ukázalo mnoho použitelných informací, jež sloužily jako vzor pro výrobní proces, kdy vysoce přesná regulace teploty vštípí skleněnému povrchu krásu optických efektů, jež jsou k vidění v povrchu vody. Práce Lovegrova s Lasvitem zahrnovala široký výzkum a následně vyvinula speciální systém flexibilních forem pro zachycení tohoto efektu. Hotový výrobek je vysoce přizpůsobitelný. Na Triennale tyto panely tvořily prostorovou exhibici, v níž byl strop použit pro projekce a zároveň barevně podtrhoval krásu, která vznikala na povrchu skleněné stěny.

 

Skleněnou stěnu Liquidkristal je možné použít i jako zajímavý dělící prvek.

Skleněnou stěnu Liquidkristal je možné použít i jako zajímavý dělící prvek. Ať už v obchodech, či jako materiál výkladních skříní, zajímavá struktura tohoto materiálu dodá každému místu dynamičnost a přidá přírodně laděný dojem.