Bazén, bazény,

Bazén, bazény,

Bazén, whirpool a sauna se již stávají běžnou součástí domácího wellness. Bazén u domu byl vždy známkou jisté prestiže. Mnoho z těchto bazénů, postavených klasickou technologií však již dnes zpravidla neslouží svému účelu. Je to možná i proto, že náklady na údržbu bazénu v zahradě jsou poměrně vysoké, při současně krátkém využití v roce. Velký boom bazénů nastal v 90. letech s příchodem hobby marketů, nabízejících tzv. levná a rychlá řešení. Opět šlo o bazény na zahradu, z plastu, folie, které však rozhodně nemohou sloužit k jejich hlavnímu účelu, k plavání. Není divu, že takový bazén v podstatě je tedy využíván pouze krátkou dobu k vodním hrátkám dětí. Tomu odpovídá samozřejmě i kvalita. Ta je dostačující právě na několik sezón používání. Z dlouhodobého hlediska jsou však takové bazény neekonomické.  Jaké bazény a druhy nabízíme našim klientům my? 

 

Bazén jako součást domácího wellness

Betonový bazém s obkladem mozaikou jako součást domácího wellness.

 

Bazény foliové

Bazény foliové, jsou jak již název napovídá tvořeny speciální bazénovou folií, zajišťující hydroizolaci bazénu, jehož hlavní kostra je tvořena betonovým skeletem. Bazény z folie však rozhodně nelze srovnávat s bazény pro sezóní umístění volně na zahradě. Bazény s folií, které nabízíme našim klientům jsou vhodné jak do zahrad, tak do interiérů. Používáme kvalitní a silné folie, odolné poškození. Folie jsou v mnoha barevných provedeních a dekorech. Jde o nejlevnější řešení, poskytující však dobrý poměr kvalita – cena.

 

Bazén folie

Foliový bazén se hodí jak pro použití uvnitř domu, tak v exteriéru.

 

Bazény plastové

Bazény plastové využívají výborných vlastností plastů jako jsou tvárnost, pevnost a voděodolnost. Plastové bazény, ač se mohou zdát podobné bazénům foliovým, jsou zhotovovány jinou technologií. Na počátku tak je hotový bazén z plastu, který je osazen do připraveného otvoru a dobetonován, na rozdíl od bazénů foliových, kde se bazénová folie adaptuje na předem připravený betonový skelet. Výhodou plastových bazénů je především rychlost realizace.

 

bazén plastový

Hlavní předností plastových bazénů je rychlost realizace.

 

Bazén z plastu

Plastové bazény jsou rychlým a cenově ostupným řešením.

 

Bazény betonové

Bazény betonové se dají souhrnně označit veškeré bazény, které vyžadují přípravu betonové skořepiny a liší se jen povrchovou úpravou, vzhledem. Bazén z betonu může být obložen mozaikou, keramickým obkladem, folií, dokonce je možné do otvoru dodatečně vložit plastový, nebo nerezový bazén. Bazény betonové mají výhodu především ve vysoké odolnosti, nejdelší životnosti a nejlepší vzhled.

 

Betonový bazén

Betonové bazény mají celou řadu možností povrchových úprav.

 

Bazény s mozaikou

Bazén s mozaikou je pravděpodobně nejrozšířenější a nejvhodnější povrchovou úpravou betonového bezénu. Mozaika může dokonale kopírovat tvar bazénu a je tak možné dosáhnout velmi originálních řešení. Obrovská škála barev mozaiek, stejně jako obrazců na míru poskytuje jedinečný prostor pro individualitu. Bazény obložené mozaikou se stávají skutečnou ozdobou domu.

 

Bazén s mozaikovým obkladem

Betonovým bazénům sluší nejvíce obklad mozaikou.

 

Bazén mozaika

Mozaika se dokonale přizpůsobí jakémukoliv tvaru bazénu.

 

Bazén s mozaikou

Tvar a vzhled bazénu respektuje okolní prostor.

 

Bazén s obkladem mozaikou

Bazén s obkladem mozaikou dodává wellness prostoru klasický vzhled.

 

Bazén s keramickým obkladem

 

Bazén s keramickým obkladem je rozhodně nejtrvanlivějším řešením. Bazén s keramickým obkladem je častým řešením pro komerční veřejné bazény. Je to dáno nároky na kvalitu a bezpečnost. Jak je vidět u mnoha veřejných bazénů je to řešení na dlouhá desetiletí. Pro bazén s keramickým obkladem má řada výrobců speciální program. Jako například Villeroy & Boch řadu pro architecura. Tento sortiment je specifický obrovským množstvím speciálních tvarovek pro každou část bazénu.

 

bazén s keramickým obkladem

Keramický obklad bazénu vyniká především odolností.

 

Bazén s keramickým obkladem

Bazén s keramickým obkladem se hodí především do veřejných bazénů, ale originálnní vzhled dodá keramický obklad i privátnímu bazénu.

 

Venkovní bazén

 

Venkovní bazén může být zhotoven všemi výše popsanými typy provedení. Naše bazény a materiály jsou natolik kvalitní, že garantujeme kvalitu a dlouhou životnost našich venkovních bazénů. Venkovní, stejně jako vnitřní bazén se zhotovuje na základě projektu. Naši projektanti jsou pro Vás schopni připravit kompletní projekt bazénů všech typů. Součástí projektu je samozřejmě projekt technologie s osazením všech technologických zařízení s možností záměn zařízení od jednotlivých výrobců podle požadavků zákazníka.
 

Venkovní bazén

Venkovní bazén v provedení s mozaikovým obkladem a přelivem.

 

Bazén venkovní

Venkovní bazén tentokrát v provedení se skimmerem.

 

Nerezový bazén


Nerezový bazén se v poslední době těší velké oblibě, především díky své jedinečné technologii, která zabezpečuje nejen dlouhou dobu životnosti, ale i snadnou údržbu hladkého, dobře těsnícího povrchu. Nerezový bezén  je také zárukou bezproblémového užívání bazénu. Nerezový bazén je vhodný jak pro privátní, tak pro komerční sféru.
V případě Vašeho zájmu o nerezový bazén nás neváhejte kontaktovat a my Vám ochotně zodpovíme případné dotazy a představíme Vám naši nabídku detailněji.


Nerezový bazén

Nerezový bazén.