Zimní zahrada

Zimní zahrada

Zimní zahrada

ZIMNÍ ZAHRADA
Zimní zahrada, kterou Vám představujeme jako naši referenční stavbu byla k domu investora přistavěna dodatečně. Rodina investora miluje přírodu a chtěla s ní být prostřednictvím zimní zahrady blíže propojena i v době, kdy již posezení na zahradě není možné. Zimní zahrada slouží i k přezimování rostlin, které během letních měsíců zdobí zahradu a okolí domu. Zimní zahrada svým tvarem vhodně doplňuje tvar domu a je s ním i barevně sladěná. Nesmí se zapomenout na systém stínění, aby nedocházelo k přehřívání v letních měsících. Vhodně orientovaná zimní zahrada však může uspořit náklady na vytápění. Musí být ale postavená z kvalitních profilů a izolačních skel.

STAVBA ZIMNÍ ZAHRADY
Stavbu zimní zahrady je jistě vhodné svěřit profesionálům, kteří se o stavbu postarají komplexně. Realizace s sebou přináší řadu dalších činností a zásahů, které jsme schopni zajistit. Nejde jen o samotnou konstrukci zimní zahrady, ale především o její napojení na konstrukci domu, zateplení, izolace, instalace vytápění, pokládka dlažby atd. Zimní zahrady jsou z hlediska užívání namáhaným, extrémním prostorem. Je nutné se vypořádat s kolísáním teplot, s vysokou vzdušnou vlhkostí, s bezprostředním napojením na zahradu. Určitě by v zimní zahradě měl být přívod vody, někdy jsou sem umísťovány i menší krby. Zimní zahrada se dokáže přizpůsobit stylu života investora, ale je nutné o nárocích a očekáváních investora hovořit již během projektu zimní zahrady.

TERASA NEBO ZIMNÍ ZAHRADA?
Rozhodování zda terasu, nebo zimní zahradu v tomto případě odpadlo. Zimní zahrada navazující na přízemí domu na své střeše má totiž ještě otevřenou terasu. Vyvýšená terasa umožňuje krásný výhled do krajiny na louky a les navazující na zahradu investora. Naopak v chladných dnech, nebo v zimě se mohou majitelé spojit s přírodou prostřednictvím vytápěné zimní zahrady. Vychutnávat si zimní krajinu je z vyhřátého prostoru plného květin velmi příjemné. V sousedství zimní zahrady je se nachází ještě jedna terasa s pergolou, kde se mohou odehrávat grilování, či posezení pod otevřeným nebem. Terasa nám tak stejně jako zimní zahrada umožní pohled na hvězdnou oblohu a bližší propojení s exteriérem, při současném komfortu zázemí domu.

ZREALIZUJME VAŠI ZIMNÍ ZAHRADU, TERASU, POSTAVÍME VÁM NOVÝ DOMOV
Líbí se Vám námi prezentovaná reference zimní zahrady a terasy? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám připravíme projekt na míru a oboje zrealizujeme. Jsme zde pro Vás.

Galerie

Zimní zahrada

Obrázek č.1

Zimní zahrada

Obrázek č.2

Zimní zahrada

Obrázek č.3

Zimní zahrada

Obrázek č.4