SHELL AND CORE PROJEKT

SHELL AND CORE PROJEKT

SHELL AND CORE PROJEKT

SHELL AND CORE PROJEKT
Při realizaci této reference si náročný klient vybral prostor v developerském projektu, připravený pro realizaci typu Shell and Core. V nabídce většiny developerských projektů se zákazníci musí spokojit s dodávaným standardem. Proces realizace interiéru, pokud má být na míru klientovi, je relativně náročný a zdlouhavý. V Shell & Core projektech odpadá odstraňování již jednou naprojektovaných a zrealizovaných interiérů.

Na počátku byl prostor bez příček a rozvodů, chybělo půl metru podlah, které později skryly veškeré rozvody včetně vzduchotechniky a podlahového topení.

Základem bytu je otevřený obytný pokoj s kuchyní a jídelnou ve středu. Přesto v původním prázdném prostoru vzniklo dost příček. Práci jsme započali právě jejich stavbou z pórobetonových tvárnic. Na podlahách, ale také na některých stěnách použité stěrky, tedy materiál, který vyžaduje perfektní podklad. Rozhodli jsme se proto pro litý beton. Stěny i stropy dostaly jako finální povrchovou úpravu broušené sádrové omítky, zaručující perfektní povrch. Oříškem byly od developera dodané chlazené stropy, jako součást litých stropů. Nebylo tedy možné upevňovat sádrokartony a architekt musel volit vhodná svítidla. V bytě jsme realizovali rekuperaci Zehnder a podlahové topení od společnosti Multibeton. Tedy to nejlepší, dostupné dnes na našem trhu.

Odkaz na článek o projektu Shell & Core na IDNES.cz, který jsme realizovali ZDE

Galerie

SHELL AND CORE PROJEKT

Obrázek č.1