Rekonstrukce starého domu

Rekonstrukce starého domu

Rekonstrukce starého domu

REKONSTRUKCE STARÉHO DOMU
Rekonstrukce starého domu z roku 1883 proběhla totálně.  Dům byl celkově ve špatném stavu, protože v něm prakticky nebyla od konce 2.světové války, po odsunu německých obyvatel prováděna údržba. Byl majetkem města, které nejevilo o dům zájem a nehodlalo do něj investovat, stejně jako jeho obyvatelé.

Z domu při rekonstrukci prakticky zbyla pouze hrubá stavba. Z původních prvků nebylo možné nic zachránit. Rekonstrukce starého domu proto začala po změně majitele nejen od podlahy, ale i od střechy. Dům bylo nutné ochránit před vodou jak dešťovou, tak před vzlínající vlhkostí . Po odstranění staré střešní krytiny byly vyměněny poškozené části krovů, byla provedena izolace a pokládka nové střešní krytiny. Volba padla na lehkou střešní krytinu, nezatěžující původní krov. V interiéru byly odstraněny příčky, se kterými se při rekonstrukci starého domu nepočítalo. Rekonstrukce starého domu s sebou přináší řadu úskalí a žádá si bezpočet kompromisů. Zejména nemožnost přesouvat nosné konstrukce, či do nich jinak zasahovat.

Části starého domu, které byly natolik v havarijním stavu, že je nebylo možné rekonstrukcí zachránit, musely být zdemolovány. V některých okamžicích rekonstrukce vypadal dům opravdu zoufale. Po osazení nových oken a dveří byly zahájeny montáže sádrokartonových podhledů a to byl bod, kdy se vše zlomilo k lepšímu. Následovalo provedení elektroinstalace, rozvodů vody a kanalizace, stejně jako nového vytápění. Byl postaven krb v obytné místnosti a nové příčky. Po tmelení a broušení sádrokartonů se prováděly obklady koupelny, kuchyně a mohlo se započít s pokládkou dlažeb a dřevěných podlah.

Rekonstrukce starého domu spočívala i ve zhotovení nové fasády, protože původní fasáda prakticky nedržela vůbec nikde. Dům byl kompletně zateplen, tak aby jeho energetická náročnost odpovídala současným parametrům. Zateplení domu v kombinaci se starými kamennými zdmi napomáhá celoročně udržovat stabilní klima uvnitř domu. Při rekonstrukci fasády byly vytvořeny prvky respektující původní vzhled domu. Po dokončení fasády mohl být vytvořen i nový vstup se schodištěm a přístřeškem.

Rekonstrukcí starého domu vznikl moderní variabilní prostor poskytující příjemné bydlení v současném standartu. Otevřený obytný prostor s nepřímým osvětlením je možné vytápět jak krbem, tak ústředním kotlem na biomasu. V koupelně nechybí kromě vany ani prostorný sprchový kout pro rychlou očistu. Snahou majitele bylo co nejefektivněji využít finanční prostředky určené k rekonstrukci a v co nejkratším možném čase získat za co nejnižší náklady příjemné bydlení. S tím mu pomohla naše stavební firma. Vždy se snažíme najít individuální řešení pro každého klienta. Oslovila Vás tato rekonstrukce starého domu? Kontaktujte nás prosím. Rádi zrekonstruujeme i Vaše bydlení.

 

Galerie

Rekonstrukce starého domu

Obrázek č.1